0
Granola Bars, Chewy Chocolate Chip, 0.84 oz Individually Wrapped, 8/Box
$8.94
Get your snack on and be a star with this yummy option. Not only do Quaker® Granola Bars keep hunger at bay, but they do so with whole-grain Quaker® Oats. Made with 100% whole grains and other delicious ingredients, they’re a good source of fiber and calcium. Ignite the power of play! When you have Quaker® in your pantry, snack time will be a breeze! No artificial preservatives, artificial flavors or added colors. Food Type: Granola Bars; Flavor: Chewy Chocolate Chip; Capacity (Weight): 0.84 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.84 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Chewy Chocolate Chip |
| Food Type: | Granola Bars |
| Global Product Type: | Granola Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 0.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.81 × 1.61 in |
Be the first to review “Granola Bars, Chewy Chocolate Chip, 0.84 oz Individually Wrapped, 8/Box” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.