0
Granola Bars, Chewy Fruit and Nut Trail Mix, 1.2 oz Pouch, 48/Box
$30.33
Energy from pure and natural ingredients brings together the goodness of whole grains and the nutritional benefits of calcium. Food Type: Granola; Flavor: Fruit & Nut Trail Mix; Capacity (Weight): 1.2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: NVLGEM19696
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Sports Drinks
Brand: Nature Valley®
| Capacity (Weight): | 1.2 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Fruit & Nut Trail Mix |
| Food Type: | Granola |
| Global Product Type: | Granola Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Packaging: | Pouch |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 4.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.69 × 5.30 in |
Be the first to review “Granola Bars, Chewy Fruit and Nut Trail Mix, 1.2 oz Pouch, 48/Box” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.