0
Granola Bars, Sweet and Salty Almond, 1.2 oz Pouch, 36/Box
$23.75
Energy from pure and natural ingredients brings together the goodness of whole grains and the nutritional benefits of calcium. Food Type: Granola; Flavor: Sweet & Salty Almond; Capacity (Weight): 1.2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: NVLGEM10413
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Sports Drinks
Brand: Nature Valley®
| Capacity (Weight): | 1.2 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Sweet & Salty Almond |
| Food Type: | Granola |
| Global Product Type: | Granola Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Packaging: | Pouch |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.44 × 5.03 in |
Be the first to review “Granola Bars, Sweet and Salty Almond, 1.2 oz Pouch, 36/Box” Cancel reply
Related products
-
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -

Fashion Monthly Planner, 11 x 9, Red/Gold Cover, 15-Month: Jan 2024 to March 2025
$30.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.