0
Hand and Body Lotion, 0.65 oz Tube, 288/Carton
$153.01
For lodge-room stocking and travel use, this personal-use-sized moisturizer fits the bill. Lotion has a smooth, foamy feel that soothes the skin. Attractive packaging lends an upscale appearance to complimentary hospitality packages. Product Packaging: Tube; Volume Capacity: 0.65 oz; Quantity: 288/Carton.
100 in stock
SKU: BCH623
Categories: First Aid & Health Supplies, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Lotions, Meals & Snack Bars, Medicines, Personal Care, Personal Care Kits, Personal Hygiene Products, Shampoos, Conditioners, & Body Washes, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries
Brand: Beach Mistâ„¢
| Global Product Type: | Moisturizing Creams |
|---|---|
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 0.65 oz |
Additional information
| Weight | 14.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.05 × 7.06 in |
Be the first to review “Hand and Body Lotion, 0.65 oz Tube, 288/Carton” Cancel reply
Related products
-
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.