0
Hand and Body Lotion, 0.75 oz Tube, 288/Carton
$178.03
Deep-penetrating moisturizer is one of the most popular hospitality amenities on the market. Lotion soothes and heals, bringing back a youthful gentleness to skin. Upscale, salon-style packaging helps you make a good impression with patrons. Product Packaging: Tube; Volume Capacity: 0.75 oz; Quantity: 288/Carton.
100 in stock
SKU: DIA1219071
Categories: Bar Soaps, Hand Sanitizer Dispensers, Hand Sanitizers & Dispensers, Janitorial & Facilities, Laundry Detergents, Laundry Products, Lotions, Office, Personal Care, Personal Hygiene Products, Self-Stick Note Pads, Shampoos, Conditioners, & Body Washes, Soap Refills, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries, Writing Pads & Self-Stick Notes
Brand: DialĀ® Amenities
| Global Product Type: | Moisturizing Creams |
|---|---|
| Global Product Type: | Moisturizing Creams |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Product Packaging: | Tube |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 0.75 oz |
| Volume Capacity: | 0.75 oz |
Additional information
| Weight | 21.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 in |
Be the first to review “Hand and Body Lotion, 0.75 oz Tube, 288/Carton” Cancel reply
Related products
-
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Side Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Light Blue
$7.64 Add to cart -
FLEX Notebinder, 1/2″ TechLock Rings, 1-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (80) 11 x 8.5 Sheets
$15.78 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5″ x 11″, Red/Red
$10.93 Add to cart -
Pressboard Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 14, Black/Black
$11.08 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.