0
Handheld Stop Sign, 18″ Red/White Face, White Graphics
$149.95
This 18″ weatherproof lightweight hardboard sign displays “STOP” on both sides. The 10″ wooden handle is comfortable to hold. Size: 18″ x 18″; Message(s): STOP; Material(s): PVC; Wood; Width: 18″.
100 in stock
SKU: TCO17520
Categories: Building & MRO Supplies, Door Buzzer & Chime Systems, Furniture, Office, Room Accessories, Safety & Industrial, Safety Tapes, Security & Surveillance, Signs & Sign Holders, Traffic & Flood Barriers, Workplace Safety & PPE
Brand: Tatco
| Face Color(s): | Red/White |
|---|---|
| Global Product Type: | Facility Management Signs |
| Graphics Color(s): | White |
| Height: | 18" |
| Material(s): | PVC; Wood |
| Message(s): | STOP |
| Placement: | Handheld |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shape: | Octagonal |
| Size: | 18" x 18" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 18" |
Additional information
| Weight | 1.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 21.50 in |
Be the first to review “Handheld Stop Sign, 18″ Red/White Face, White Graphics” Cancel reply
Related products
-
Premium Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Brown, 100/Box
$42.02 Add to cart -
Employment Applications, One-Part (No Copies), 11 x 8.38, 50 Forms/Pad, 2 Pads/Pack
$9.07 Add to cart -
Weekly Time Sheets, One Part (No Copies), 8.5 x 5.5, 100 Forms/Pad, 2 Pads/Pack
$5.95 Add to cart -
One-Part Guest Check Pad with Perforated Stub, One-Part (No Copies), 3.4 x 6.25, 50 Forms/Pad, 10 Pads/Pack
$13.27 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.