0
Heavy-Duty Badge Holders, Vertical, 2.25 x 3.5 Holder, Clear, 50/Box
$86.23
Ideal for either long-term or temporary name badges. Flexible, heavy-duty plastic fully protects printed name tag inserts (Avery® 5392, sold separately) or security access cards. Easy to Customize with free templates and designs using Avery® Design & Print online. Orientation: Vertical; Name Badge Holder Length: 3.5″; Name Badge Holder Width: 2.25″; Name Badge Holder Color(s): Clear.
100 in stock
| For Use With: | Avery® 5390 |
|---|---|
| Global Product Type: | Clip-On Card Holder Kits |
| Load Orientation: | Top |
| Name Badge Holder Color(s): | Clear |
| Name Badge Holder Length: | 3.5" |
| Name Badge Holder Material(s): | Plastic |
| Name Badge Holder Width: | 2.25" |
| Orientation: | Vertical |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.76 × 1.59 in |

Reviews
There are no reviews yet.