0
Heavy-Duty Clip-Style Badge Holders, Horizontal, 4 x 3, Clear, 100/Box
$135.08
Ideal for either long-term or temporary name badges. Flexible, heavy-duty plastic fully protects printed name tag inserts (Avery® 5392, sold separately) or security access cards. Easy to Customize with free templates and designs using Avery® Design & Print online. Clip Style—Includes proprietary Avery® Garment Friendly clip. Orientation: Horizontal; Name Badge Holder Length: 3″; Name Badge Holder Width: 4″; Name Badge Holder Color(s): Clear.
100 in stock
| For Use With: | Avery® 5390, 5392 |
|---|---|
| Global Product Type: | Clip-On Card Holder Kits |
| Name Badge Holder Color(s): | Clear |
| Name Badge Holder Length: | 3" |
| Name Badge Holder Material(s): | Polypropylene |
| Name Badge Holder Width: | 4" |
| Orientation: | Horizontal |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Special Features: | Clip Style—Includes proprietary Avery® Garment Friendly clip. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 4.88 in |


Reviews
There are no reviews yet.