0
Heavyweight Plastic Serving Forks, Reflections, 10″, Silver, 60/Carton
$123.05
Get the convenience of disposable cutlery without sacrificing the look of real silverware. The heavyweight plastic of these utensils looks like real silverware, making them great for parties and other functions. Utensils Type: Serving Fork; Material Type: Plastic; Material(s): Plastic; Color(s): Silver.
100 in stock
| Color(s): | Silver |
|---|---|
| Global Product Type: | Cooking & Serving Forks |
| Grade: | Heavyweight |
| Length: | 10" |
| Material(s): | Plastic |
| Material Type: | Plastic |
| Package Includes: | Includes six packs of 10 serving forks |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Utensils Type: | Serving Fork |
Additional information
| Weight | 2.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 2.75 in |

Reviews
There are no reviews yet.