0
Honey Nut Cereal, 27.5 oz Box, 2/Carton
$52.88
There are plenty of breakfast options that are likely to leave you feeling sluggish after their initial sugar rush has subsided, and there are healthy breakfast options that will give you the fuel you need to conquer your day. Pour yourself a bowl of Honey Nut Cheerios and you’ll start your day with your best food forward. Breakfast is the most important meal of the day, so start it right with Cheerios. Whole grain oats, real honey and the flavor of all-natural almonds make it a great, delicious and nutritious option. Food Type: Breakfast Cereal; Flavor: Honey Nut; Capacity (Weight): 27.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000728
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Candy, Gum & Mints, Coffee and Tea Filters, Condiments, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Tea
Brand: CheeriosĀ®
| Capacity (Weight): | 27.5 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Honey Nut |
| Food Type: | Breakfast Cereal |
| Global Product Type: | Breakfast Cereals |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 4.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 11.62 in |
Be the first to review “Honey Nut Cereal, 27.5 oz Box, 2/Carton” Cancel reply
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.