0
HP 138A, (W1380A) Black Original LaserJet Toner Cartridge
$104.04
Original HP Toner with JetIntelligence is specially engineered for high speed, low-energy performance—without sacrificing the quality you depend on to look professional. At every step of the design, supply chain, and production process for Original HP office cartridges, security is built-in with tamper-resistant chips, firmware, and packaging. HP toner cartridges deliver consistent, print shop-quality results on a wide range of papers designed for professional office printing. Depend on trustworthy printing supplies to maintain productivity with uninterrupted printing. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 1,500; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Pro 3001, MFP 3101 |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | HP 138A |
| OEM/Compatible: | OEM |
| Package Includes: | Recycling Guide; Setup Guide; Warranty Flyer |
| Page-Yield: | 1,500 |
| Print Supply Technology: | JetIntelligence |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | No |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 19% |
Additional information
| Weight | 1.67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.35 × 4.29 in |

Reviews
There are no reviews yet.