0
InSight Priority Puck, Holds Up to 75 Legal Size Sheets, Plastic, Blue
$12.76
Increase organization and comfort simultaneously. Five tiered slots allow you to prioritize daily tasks. Holds paper upright for easy viewing. Having documents at eye-level reduces neck and eye strain. Keeps either landscape or portrait orientation items securely in place. 3.5″ W x 3.5″ D. Document Size: Legal; Copy/Line Guide: No; Sheet Capacity: 75; Color(s): Blue.
100 in stock
SKU: KMW62061
Categories: Carrying Cases, Cases, Copyholders, Desk & Workstation Add-Ons, Desk Accessories & Workspace Organizers, Furniture, Keyboard Drawers/Platforms, Office
Brand: KensingtonĀ®
| Color Family: | Blue |
|---|---|
| Color(s): | Blue |
| Compliance Standards: | TAA Compliant |
| Copy/Line Guide: | No |
| Depth: | 3.5" |
| Document Size: | Legal |
| Footnote 1: | All sheet capacities are based on 20-lb bond weight paper. |
| Global Product Type: | Desktop Copyholders |
| Height: | 2.5" |
| Material(s): | Plastic |
| Material Type: | Plastic |
| Mounting Details: | Free Standing |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet Capacity: | 75 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 3.5" |
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 4.06 in |
Be the first to review “InSight Priority Puck, Holds Up to 75 Legal Size Sheets, Plastic, Blue” Cancel reply
Related products
-
Gummi Bears, 12 Assorted Fruit Flavors, 36 oz Bag
$10.91 Add to cart -
Gummi Bears, 12 Assorted Fruit Flavors, 5 lb Bag
$24.99 Add to cart -
Multi-Part Guest Check Unit Sets, Two-Part Carbonless, 4.25 x 6.75, 250 Forms Total
$33.04 Add to cart -
Literature Floor Display Rack, 19.68 x 13.38 x 36.61, White/Woodgrain
$637.15 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.