0
Instant Oatmeal, Maple Brown Sugar, 1.69 oz Packet, 24/Carton
$77.63
Provides a good source of fiber to support a healthy digestive system. 100 percent whole grain, low in saturated fat and cholesterol to help reduce the risk of heart disease. Made with no artificial preservatives and no artificial flavors. Oatmeal is a great start to your morning to keep you energized, fueled and feeling good for the entire day. Food Type: Oatmeal; Flavor: Maple Brown Sugar; Capacity (Weight): 1.69 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: QKR570958
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Sports Drinks
Brand: Quaker®
| Capacity (Weight): | 1.69 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Flavor: | Maple Brown Sugar |
| Food Type: | Oatmeal |
| Global Product Type: | Oatmeal |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 3.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.16 × 6.43 in |
Be the first to review “Instant Oatmeal, Maple Brown Sugar, 1.69 oz Packet, 24/Carton” Cancel reply
Related products
-
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.