0
Invisible Dry Antiperspirant, Fresh Scent, 1.4 oz, 12/Carton
$50.60
Stay comfortable and dry all day long with Lady Speed Stick Invisible Dry Antiperspirant Deodorant stick. Features a scent renewal formula to give you a confident, fresh scent throughout the day. Reduces underarm perspiration, leaves no residue and offers 24-hour protection. Goes on clear for added security, this deodorant antiperspirant allows you to wear that little black dress with confidence. Personal Care Product Type: Antiperspirant/Deodorant; Scent: Fresh; Active Ingredient: Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex Gly; Capacity (Weight): 1.4 oz.
100 in stock
| Active Ingredient: | Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex Gly |
|---|---|
| Active Ingredient: | Aluminum Zirconium Tetrachlorohydrex Gly |
| Capacity (Weight): | 1.4 oz |
| Capacity (Weight): | 1.4 oz |
| Global Product Type: | Anti-Perspirants/Deodorants |
| Global Product Type: | Anti-Perspirants/Deodorants |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Personal Care Product Type: | Antiperspirant/Deodorant |
| Personal Care Product Type: | Antiperspirant/Deodorant |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Container |
| Product Packaging: | Container |
| Scent: | Fresh |
| Scent: | Fresh |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 2.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.81 × 4.56 in |

Reviews
There are no reviews yet.