0
Kettle Cooked Chips Variety Mix, Four Assorted Flavors, 1.38 oz Bags, 30 Bags/Carton
$94.51
Looking for a crisp, delicious snack in excitingly different flavors? Miss Vickie’s Kettle Cooked Mix has everything you’re looking for. With Jalapeno, Sea Salt and Vinegar, Smokehouse BBQ, Sea Salt and Spicy Dill Pickle, this box will last a long time. Perfect for the employee breakroom, or for storing at home and bringing some with lunch for the day. A great change of pace from regular chips! Food Type: Chips; Flavor: Jalapeno; Sea Salt; Sea Salt and Vinegar; Smokehouse BBQ; Spicy Dill Pickle; Capacity (Weight): 1.38 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.38 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Jalapeno; Sea Salt; Sea Salt and Vinegar; Smokehouse BBQ; Spicy Dill Pickle |
| Food Type: | Chips |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Package Includes: | (8) Jalapeno; (6) Sea Salt; (5) Sea Salt and Vinegar; (5) Smokehouse BBQ; (6) Spicy Dill Pickle |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 7.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.