0
LaserJet MFP M234sdw Wireless Multifunction Laser Printer, Copy/Print/Scan
$356.50
The HP LaserJet MFP M234sdw is a high productivity MFP with the fastest two-sided printing in its class, an automatic feeder, and the time saving HP Smart app. Count on peace of mind from more reliable connections, and a worry-free experience with simplified setup. Dynamic security enabled printer. Contains technology that may prevent cartridges with non-HP chips or circuitry from working now or in the future. Machine Functions: Copy; Print; Scan; Printing Type: Laser; Maximum Print Speed (Black): 30 ppm; Network Ready: Yes.
100 in stock
| Accepts Paper Size: | Envelopes; Executive; Legal; Letter |
|---|---|
| Auto Document Feed/Sheets: | 40 |
| Auto Duplexing Functions: | Yes |
| B&W or Color Output: | B&W |
| Color Depth: | 24 b |
| Compliance Standards: | Energy Star Rated |
| Connector/Port/Interface: | Ethernet; USB; Wi-Fi |
| Copying Speed (Black): | 30 cpm |
| Depth: | 18.41" |
| Dual Access Capability: | Yes |
| Duplex Printing: | Automatic |
| First Page Out: | 6.9 s |
| Global Product Type: | Printer, Copier, Scanner Multifunction Machines |
| Grayscale Halftones: | 256 |
| Height: | 17.83" |
| Individual Ink Cartridges: | Yes |
| LCD Display Format: | 1.6" Icon LCD |
| LCD Display (Yes/No): | Yes |
| Machine Functions: | Copy; Print; Scan |
| Maximum Copies: | 99 |
| Maximum Memory: | 64 MB |
| Maximum Paper Size: | 8.5 x 14 |
| Maximum Print Speed (Black): | 30 ppm |
| Memory Card Compatibility: | No |
| Model Name/Number: | LaserJet M234sdw |
| Monthly Duty Cycle (Pages): | 20,000 |
| Network Capable: | Yes |
| Network Ready: | Yes |
| Network Types: | 10/100Base-TX Ethernet; 802.11b/g/n Wireless |
| Operating System Compatibility: | Mac® OS X 10.14, 10.15, 11; Windows® 7, 8, 8.1, 10 |
| Package Includes: | HP Black LaserJet Toner Cartridge; Dust Cover; Reference Guide; Setup Poster; Warranty Guide and Flyer; Power Cord |
| Paper Input: | 150 Sheet Input Tray |
| Paper Input Capacity (Sheets): | 150 |
| PC Free Printing: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Power Consumption: | 453 W Peak |
| Power Requirements: | AC 110 V-127 V, 50 Hz/60 Hz |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Printing Type: | Laser |
| Print Resolution (Black) (Width x Height): | 600 x 600 dpi |
| Processor Speed: | 500 MHz |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Reduction/Enlargement Range [Max]: | 400% |
| Reduction/Enlargement Range [Min]: | 25% |
| Scan Resolution (Width x Height): | 600 x 1200 dpi |
| Secure Print Function: | Yes |
| Standard Memory: | 64 MB |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 20.95 lbs |
| Width: | 16.46" |
| Wireless Printing: | Yes |
Additional information
| Weight | 27.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.50 × 16.10 in |

Reviews
There are no reviews yet.