0
Leroy Rolling Duffel, Fits Devices Up to 15.6″, Polyester, 12 x 10.5 x 10.5, Gray
$213.00
Leroy Rolling Duffel with fully padded 15.6″ laptop compartment. Two front zippered pockets. Separate shoe/laundry compartment. Push-button telescoping handle system. Carry handles. Easy glide wheels. For Use With: Laptops; Color(s): Gray; Color Family: Gray; Material(s): Polyester.
100 in stock
SKU: USLUBN98010
Categories: Carrying Cases, Cases, Office
| Belt Loop: | No |
|---|---|
| Carrying Handle: | Yes |
| Checkpoint Friendly: | No |
| Closure Type: | Zipper |
| Color Family: | Gray |
| Color(s): | Gray |
| Depth: | 10.5" |
| For Use With: | Laptops |
| Global Product Type: | Rolling Business Cases |
| Height: | 10.5" |
| Inner Depth: | 12" |
| Inner Height: | 10.5" |
| Inner Width: | 22" |
| Length: | 22" |
| Lining: | Polyester |
| Locking (Yes/No): | No |
| Material(s): | Polyester |
| Maximum Device Size: | 15.6" |
| Number of Compartments: | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shoulder Strap Indicator: | No |
| Telescoping Handle: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | Yes |
| Width: | 12" |
Additional information
| Weight | 7.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.60 × 11.81 in |
Be the first to review “Leroy Rolling Duffel, Fits Devices Up to 15.6″, Polyester, 12 x 10.5 x 10.5, Gray” Cancel reply
Related products
-
Executive Weekly/Monthly Planner Refill with Hourly Appointments, 8.75 x 6.88, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$39.93 Add to cart -
Weekly Appointment Book, 11 x 8.25, Navy Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$39.72 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.