0
Limited Edition Liquid Hand Soap, Melon Ice Pops, 11.25 oz
$2.92
Bring a touch of seasonal joy to your sink with this limited edition hand soap. Versatile enough to use as a bathroom hand soap, kitchen hand soap, or in any other space that needs a touch of fun. pH balanced, paraben-free, and formulated without phthalates. Helps retain your skin’s natural moisture after every wash. Soap Type: Liquid; Volume Capacity: 11.25 oz; Scent: Melon Ice Pops; Personal Soaps Application: Hand.
100 in stock
| Color(s): | Pink |
|---|---|
| Color(s): | Pink |
| Global Product Type: | Liquid Soap |
| Global Product Type: | Liquid Soap |
| Personal Soaps Application: | Hand |
| Personal Soaps Application: | Hand |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pump Bottle |
| Product Packaging: | Pump Bottle |
| Scent: | Melon Ice Pops |
| Scent: | Melon Ice Pops |
| Soap Type: | Liquid |
| Soap Type: | Liquid |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 11.25 oz |
| Volume Capacity: | 11.25 oz |
Additional information
| Weight | 0.81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 2.21 in |

Reviews
There are no reviews yet.