0
Liquid Concentrate Electrolyte Drink, Fruit Punch, 64 oz Bottles, 6/Carton
$166.91
Convenient, cost-effective liquid concentrate enables quick, stir- and shake-free mixing by the cup or by the gallon. Available in a wide range of great-tasting flavors, you can keep an assortment of concentrates near your water cooler, allowing you to please everyone at once. Isotonic, quick-rehydration formula ensures maximum H2O absorption. Essential mineral and electrolyte content helps you build and maintain muscle mass as well as stay energized and alert. Beverage Type: Flavored Sports Drink; Flavor: Fruit Punch; Product Packaging: Concentrate; Volume Capacity: 64 oz.
100 in stock
| Beverage Type: | Flavored Sports Drink |
|---|---|
| Flavor: | Fruit Punch |
| Global Product Type: | Sports Drink Mixes/Concentrates |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Concentrate |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 64 oz |
Additional information
| Weight | 32.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.60 × 10.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.