0
Liquid Deodorizer, Green Apple, 32 oz Bottle, 12/Carton
$135.68
Odor counteractant concentrate is specially formulated with a high fragrance load for maximum odor control. Its versatility allows it to be used on hard surfaces, carpet, in foggers, in mop water, trigger sprayers and much more. Can be used full strength for stubborn problem areas or diluted for lighter jobs. Use it by itself or mixed with your favorite cleaner for a boost of fragrance. Scent: Green Apple; Physical Form: Liquid; Application: Odor Control; Volume Capacity: 32 oz.
100 in stock
| Application: | Odor Control |
|---|---|
| Color(s): | Clear |
| Global Product Type: | Counteractant/Digester Air Fresheners/Odor Eliminators |
| Physical Form: | Liquid |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bottle |
| Scent: | Green Apple |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 32 oz |
Additional information
| Weight | 28.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.63 × 11.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.