0
Modern LED Desk Lamp, Black/Rose Gold
$101.24
If you’re in search for a simple lamp with style, then this LED rose gold desk lamp is calling your name. With a black lamp arm and base, it takes on a classic look, ideal for an office, in a dorm or on a bedside table. The metallic rose gold lampshade brings a light pop of color, providing this lamp is a modern style. Base Color: Black; Neck Type: Adjustable; Lamp Shade Color: Rose Gold; Light Type: LED.
100 in stock
| Base Color: | Black |
|---|---|
| Bulb Wattage: | 3.5 W |
| Global Product Type: | Desk & Task Lamps |
| Lamp Shade Color: | Rose Gold |
| Light Type: | LED |
| Neck Type: | Adjustable |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.07 × 4.11 in |

Reviews
There are no reviews yet.