0
Notepads, Narrow Rule, (50) White 5″ x 8″ Sheets, 6/Pack
$22.62
Stock up on TRU REDâ„¢ Notepads. They’re ideal for taking messages, capturing appointment details, jotting down ideas and taking notes; and as they’re top bound, they’re also more convenient for left-handed writers. Sturdy chipboard backing serves as an excellent writing surface, and each sheet is perforated to ensure clean separation. Pocket Sized: No; Pad-Binding Type: Taped; Pad-Binding Edge: Top; Number of Subjects/Sections: 1.
100 in stock
| Color Family: | White |
|---|---|
| Global Product Type: | General Purpose Pads |
| Headband Strip Color: | Black |
| Number of Pockets: | 0 |
| Number of Subjects/Sections: | 1 |
| Pad-Binding Edge: | Top |
| Pad-Binding Type: | Taped |
| Pad-Spine Width: | 5" |
| Pad Length: | 8" |
| Pocket Sized: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet Color: | White |
| Sheet Perforation Details: | Micro-Perforation |
| Sheet Rule/Format Type: | Narrow Rule |
| Sheet Ruling Size: | 1/4" |
| Sheet Size: | 5 x 8 |
| Sheets per Pad: | 50 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 1.69 in |

Reviews
There are no reviews yet.