0
Oatmeal Bars, Peanut Butter Chocolate Chip, 3 oz Individually Wrapped, 12/Box
$53.49
Looking for a better breakfast on the go? Starting with the classic oatmeal you love, Bobo’s has turned it into a sweet, soft-baked whole grain bar that’s great for busy mornings, snacky afternoons or anytime you need a delicious and filling energy boost. Bursting with flavor, always baked with love and made with simple ingredients that you might find in your own pantry, Bobo’s Oatmeal Bars are a wholesome, gluten-free cereal bar that you can always feel good about. Food Type: Oatmeal Bars; Flavor: Peanut Butter Chocolate Chip; Capacity (Weight): 3 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: BBO00172
Categories: Art & Design Paper, Art Pencils, Arts & Crafts, Bar Soaps, Beverages & Beverage Dispensers, Board Erasers, Bottled Water, Caffeinated, Coffee, Composition Books, Easel Pads, Filler Paper, Food, Foodservice, General Purpose Notebooks, Janitorial & Facilities, Low-Density Trash Bags, Meals & Snack Bars, Notebooks & Journals, Office, Paper & Printable Media, Pencils, Personal Care, Personal Hygiene Products, Soaps & Dispensers, Trash Bags, Can Liners & Dispensers, Writing & Correction Supplies, Writing Pads & Self-Stick Notes
Brand: Bobo's
| Capacity (Weight): | 3 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Certified Gluten-Free; Non-GMO Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | May contain traces of peanuts and tree nuts. |
| Flavor: | Peanut Butter Chocolate Chip |
| Food Type: | Oatmeal Bars |
| Global Product Type: | Cereal Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 2.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.80 × 4.20 in |
Be the first to review “Oatmeal Bars, Peanut Butter Chocolate Chip, 3 oz Individually Wrapped, 12/Box” Cancel reply
Related products
-
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.