0
Office Suites Desktop Copyholder with Memo Board, Holds Up to 150 Legal Size Sheets, Plastic, Black/Silver
$44.99
Place documents at eye-level to help prevent neck strain and improve efficiency! Functions as a document holder, memo board and clipboard. Adjustable tilt allows you to customize your viewing angle by up to 45°. Line guide glides up and down and swings out of the way when not in use. Dry erase memo board is ideal for notes and reminders — slide out and turn copyholder backing over to use the memo board. Copy clip holds up to 150 sheets of letter/legal-size paper. Document Size: Legal; Copy/Line Guide: Yes; Sheet Capacity: 150; Adjustability Features: Orientation; Tilt.
100 in stock
| Adjustability Features: | Orientation; Tilt |
|---|---|
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black/Silver |
| Copy/Line Guide: | Yes |
| Depth: | 6" |
| Document Size: | Legal |
| Footnote 1: | All sheet capacities are based on 20-lb bond weight paper. |
| Global Product Type: | Desktop Copyholders |
| Height: | 15" |
| Material(s): | Plastic |
| Material Type: | Plastic |
| Mounting Details: | Free Standing |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet Capacity: | 150 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.25" |
Additional information
| Weight | 2.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.10 × 3.30 in |

Reviews
There are no reviews yet.