0
Onyx Desk Organizer with Three Horizontal and Three Upright Sections, Letter Size Files, 19.25 x11.5 x 8.25, Blue
$111.99
Onyx Mesh 3 Sorter/3 Tray Desktop Organizer is manufactured with strong, commercial-grade steel and a powder coat finish to stand up to years of heavy use. Organizer features three horizontal trays for storing letters, files and loose documents and three 2″ wide vertical sorters for folders, binders and notebooks. Place this file organizer in cubicles, home offices, mailrooms, family rooms and kitchens to help declutter surfaces and organize your workspace. The Onyx stylishly designed steel mesh products make it easy to create a sleek, professional, organized workspace. Number of Compartments: 6; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Blue.
100 in stock
| Color Family: | Blue |
|---|---|
| Color(s): | Blue |
| Depth: | 11.5" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Combination Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 8.25" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 19.25" |
Additional information
| Weight | 7.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 8.75 in |


Reviews
There are no reviews yet.