0
Onyx Desk Organizer with Two Horizontal and Six Upright Sections, Letter Size Files, 13.25 x 11.5 x 13, Blue
$123.00
The Onyx™ wire mesh desktop organizer features two horizontal letter-sized trays and six 2 wide, upright file sections on top. The durable steel mesh design aids in office supply organization and file storage. Number of Compartments: 8; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Blue.
100 in stock
| Color Family: | Blue |
|---|---|
| Color(s): | Blue |
| Depth: | 11.5" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Combination Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 13" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 8 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 13.25" |
Additional information
| Weight | 9.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 12.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.