0
Onyx Desk Tray, 3 Sections, Letter Size Files, 9.25″ x 11.75″ x 8″, Black
$79.00
Onyx Mesh Desktop Organizer helps turn a messy desktop into an organized, productive workspace. Manufactured with a stronger, thicker, commercial-grade steel with a powder coat finish, it’s designed to stand up to years of heavy, repetitive use. Ideal for storing important documents, folders and booklets in cubicles, home offices, mailrooms, corporate desks and worktables. The Onyx stylishly designed steel mesh products make it easy to create a sleek, professional, organized workspace. Three-Tray Set—Includes interlocking pins to connect trays. Number of Compartments: 3; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Depth: | 11.75" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 8" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 3 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Three-Tray Set—Includes interlocking pins to connect trays. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9.25" |
Additional information
| Weight | 9.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 8.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.