0
Onyx Mesh Desk Organizer with Three Horizontal and Upright Sections, Letter Size Files, 19.62 x 11.32 x 8.5, Black
$85.00
Keep essential files and documents organized and within easy reach. The sturdy, durable mesh steel provides stability while the powder coat finish helps reduce chipping and scratching for years of use. Holds file folders, homework, journals, and binders. Perfect for business and home offices, cubicles, mailrooms, hobby rooms, schools, and any work surface or tables for a long-lasting workspace declutter solution. Ships Flat—Assembly required. Number of Compartments: 6; For File Size: Letter; Load Orientation: Top/Side; Color(s): Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Depth: | 11.32" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 8.5" |
| Load Orientation: | Top/Side |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Special Features: | Ships Flat—Assembly required. |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 19.62" |
Additional information
| Weight | 8.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 4.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.