0
Onyx Mesh Desk Organizer with Two Horizontal and Six Upright Sections, Letter Size Files, 13.25″ x 11.5″ x 13″, Black
$123.00
Onyx Mesh 2 Tray/6 Sorter Desktop Organizer transforms desktop clutter into an organized, more productive workspace. It features a stronger, thicker, commercial-grade steel with a powder coat finish for years of heavy, repetitive use. Organizer includes two horizontal trays to keep essential letters and documents at your fingertips and six 2″ wide vertical sections for file folders, binders, notebooks, and textbooks. Ideal for use in cubicles, home offices, mailrooms and desks/tables. Number of Compartments: 8; For File Size: Letter; Load Orientation: Top/Side; Color(s): Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Depth: | 11.5" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 13" |
| Load Orientation: | Top/Side |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 8 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 13.25" |
Additional information
| Weight | 8.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 11.38 in |

Reviews
There are no reviews yet.