0
Organic Gummy Bears, 0.8 oz Pouch, 65 Pouches/Carton
$90.52
Grab a pack of these Black Forest Organic Gummy Bears, and chew your way through deliciously fruity flavors like Orange, Apple, Cherry, Lemon and Pineapple. Gluten-free and fat-free. With only 70 calories per serving, these organic gummy bears are soft and delicious. Made with colors from natural sources and are certified organic. Perfect for snacking on-the-go, or sitting around the office when you need a sweet pick me up! Food Type: Gummy Candy; Flavor: Apple; Cherry; Lemon; Orange; Pineapple; Capacity (Weight): 0.8 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000556
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Candy, Gum & Mints, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk, Snacks
Brand: Black ForestĀ®
| Capacity (Weight): | 0.8 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts; Gluten-Free; USDA Certified Organic |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Apple; Cherry; Lemon; Orange; Pineapple |
| Food Type: | Gummy Candy |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 3.90 in |
Be the first to review “Organic Gummy Bears, 0.8 oz Pouch, 65 Pouches/Carton” Cancel reply
Related products
-
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.