0
Original Flavor Mini Snack Sticks, Beef, 0.5 oz Individually Wrapped, 20/Carton
$48.68
Get smart with your snacking with Original Beef and Pork snack sticks from Vermont Smoke and Cure. These pouches of individually wrapped beef and pork sticks are seasoned with garlic, mustard seed, and cracked pepper for a bold, rich flavor combination. No antibiotics or hormones ever. These beef and pork sticks are perfect for weekly lunches or throw one in your bag for those busy days when you’re on the go. Food Type: Meat Sticks & Jerky; Flavor: Original; Capacity (Weight): 0.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.5 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Original |
| Food Type: | Meat Sticks & Jerky |
| Global Product Type: | Jerky |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 0.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.00 × 2.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.