0
Peanut Butter Chocolate Protein Bars, 1.83 oz Individually Wrapped, 12/Box
$52.55
Chocolate and peanut butter, is there a more delicious combo? As if the taste of creamy peanut butter couldn’t get any better, RXBAR® added chocolate and created these decadent Peanut Butter Chocolate Protein Bars. Simple ingredients, delicious results—these bars contain unsweetened chocolate and peanuts along with three egg whites to provide 12 g of protein and two dates to bind it all together. Food Type: Protein Bars; Flavor: Peanut Butter Chocolate; Capacity (Weight): 1.83 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.83 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Peanut Butter Chocolate |
| Food Type: | Protein Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.85 × 2.75 in |
Be the first to review “Peanut Butter Chocolate Protein Bars, 1.83 oz Individually Wrapped, 12/Box” Cancel reply
Related products
-
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.