0
Peppermint Soft Mint Puffs, 5 lb Bag, 2/Carton
$66.01
Enjoy the refreshingly cool peppermint flavor of these soft mint puffs. Each red and white individually wrapped candy is soft and bursting with minty flavor. Fill up the candy jar at the office, or keep some in your purse, backpack or car for great tasting mints anytime. Food Type: Mints; Flavor: Peppermint; Capacity (Weight): 5 lb; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR60004086
Categories: Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: King Leo®
| Capacity (Weight): | 5 lb |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Peppermint |
| Food Type: | Mints |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 10.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 6.00 in |
Be the first to review “Peppermint Soft Mint Puffs, 5 lb Bag, 2/Carton” Cancel reply
Related products
-
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.