0
Plus Lotion Facial Tissue, 2-Ply, White, 56 Sheets/Box, 24 Boxes/Carton
$76.32
Keep the soothing softness of Puffs® Plus Lotion™ around to ease your sniffles and sneezes. Puffs® soothe your nose more than ordinary tissues so you can skip any sore, red nose issues. Puffs® Plus Lotion™ is our most soothing facial tissue that locks in moisture. Tissue Type: Facial; Number of Plies: 2; Number of Sheets: 56/Box; Width: 8.4″.
100 in stock
| Color(s): | White |
|---|---|
| Global Product Type: | Facial Tissues |
| Length: | 8.2" |
| Number of Plies: | 2 |
| Number of Sheets: | 56/Box |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Box |
| Tissue Type: | Facial |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8.4" |
Additional information
| Weight | 8.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.31 × 10.91 in |

Reviews
There are no reviews yet.