0
Portion Containers, 2.5 oz, Plastic, Translucent, 2,500/Carton
$127.87
Plastic portion cups are durable and crack-resistant. They provide the perfect portion for any purpose. Ideal for many dining and carryout applications. Cup Type: Portion Cup; Interior Volume Capacity: 2.5 oz; Material(s): PS – Polystyrene; Material Type: Plastic.
100 in stock
| Color Family: | Clear |
|---|---|
| Color(s): | Translucent |
| Cup Type: | Portion Cup |
| For Use With: | SOLO® Lids PL200N, PL2PP |
| Global Product Type: | Portion Cups |
| Interior Volume Capacity: | 2.5 oz |
| Material(s): | PS - Polystyrene |
| Material Type: | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 9.82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.13 × 12.88 in |

Reviews
There are no reviews yet.