0
ProClick Easy Edit Spines for 11 x 8.5 Documents, 32 Rings, 0.5″ (85-Sheet) Capacity, Black, 25/Pack
$41.21
Get the best of both worlds with convenient ProClick spines! Easy to use spines give you a professional presentation with an attractive black plastic spine, but are also easy to open for flexible editing and rearranging. Binding spines securely bind documents and let pages lie flat for 360° rotation. Spines zip open and closed to make adding or removing pages simple. Ideal for use with GBC® ProClick binding machines and pre-punched paper. Number of Rings: 32; Spine Capacity: 0.5″; Sheet Capacity: 85; Document Size Range: Letter.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Document Size Range: | Letter |
| Global Product Type: | Comb Binding Spines |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Rings: | 32 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Sheet Capacity: | 85 |
| Sheet Size: | 11 x 8.5 |
| Spine Capacity: | 0.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.90 × 1.68 in |

Reviews
There are no reviews yet.