0
Quick Ups, 4 ” x 10 ft x 2″, 20/Box
$140.00
Protect your property and minimize water damage with Quick Dam super absorbent Quick Ups. Quick Ups can be used for condensation build up, water-based spills, leaking and overflowing appliances or anywhere you need protection against water problems. Height: 2″; Length: 10 ft; Width: 4″; Color(s): Yellow.
100 in stock
SKU: QKDQU1020
Categories: Building & MRO Supplies, Safety & Industrial, Traffic & Flood Barriers
Brand: Quick Damâ„¢
| Color(s): | Yellow |
|---|---|
| For Use With: | Fresh Water |
| Global Product Type: | Flood Barriers |
| Height: | 2" |
| Length: | 10 ft |
| Material(s): | Cellulose; Polymer; Polypropylene |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 4" |
Additional information
| Weight | 6.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 12.00 in |
Be the first to review “Quick Ups, 4 ” x 10 ft x 2″, 20/Box” Cancel reply
Related products
-
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 11, Red/Red
$9.66 Add to cart -
Premium Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Brown, 100/Box
$42.02 Add to cart -
Premium Two-Prong Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 100/Box
$24.55 Add to cart -
Pressboard Classification Folders, 2/5-Cut Tab, Expands 4″, 3 Dividers, 8 Fasteners, Legal Size, Earth Red, 10/Box
$170.50 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.