0
Ramen Noodle Soup Chicken Flavor Souper, 3 oz, 6/Package, 4 Packages/Pack
$49.15
Great combination of easy and delicious! Just add water, cook for three minutes in the microwave and you’ll be ready to enjoy this delicious instant lunch. Packed with mouthwatering chicken flavor, succulent noodles and vegetables. Keep on hand at home or in the office for an easy go-to lunch when you don’t have a lot of time. Food Type: Soup; Flavor: Chicken; Capacity (Weight): 3 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700038
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Maruchan®
| Capacity (Weight): | 3 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Chicken |
| Food Type: | Soup |
| Global Product Type: | Soups |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Package Includes: | (4) Packs of (6) Each |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 5.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.12 × 4.37 in |
Be the first to review “Ramen Noodle Soup Chicken Flavor Souper, 3 oz, 6/Package, 4 Packages/Pack” Cancel reply
Related products
-
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.