0
Reduced Fat Cool Ranch Tortilla Chips, 1 oz Bag, 72 Bags/Carton
$121.30
Get all of the delicious Doritos flavor you know and love with less of the fat! They have 25% less fat than regular Doritos, but still pack in all of the flavor. With mouth-watering rich Cool Ranch flavor, these tortilla chips will be a favorite around the office or at your next event or party. Each bag is only 140 calories. Food Type: Chips; Flavor: Cool Ranch; Capacity (Weight): 1 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Cool Ranch |
| Food Type: | Chips |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 6.30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 13.87 in |
Be the first to review “Reduced Fat Cool Ranch Tortilla Chips, 1 oz Bag, 72 Bags/Carton” Cancel reply
Related products
-
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.