0
Regular Variety Pack Coffee K-Cups, Assorted Flavors, 24/Box
$45.30
In this variety pack, Green Mountain® has put together a greatest hits of their signature coffee roasts. They have covered all the bases with a selection for anytime of the day. When you choose to enjoy a cup, you can be sure that everything will be perfect when you use these K-Cups® with your Keurig® brewing system. Beverage Type: Coffee; Flavor: Assorted; Roast Type: Medium; Product Packaging: K-Cup®.
100 in stock
| Beverage Type: | Coffee |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 0.38 oz |
| Flavor: | Assorted |
| Flavor Assortment: | Breakfast Blend; Columbia Select; Dark Magic; Nantucket Blend |
| For Use With: | Keurig® K-Cup® System |
| Global Product Type: | Coffee K-Cups |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | K-Cup® |
| Roast Type: | Medium |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.60 × 3.74 in |

Reviews
There are no reviews yet.