0
Remanufactured Black Extended Yield Toner, Replacement for 37A (CF237AJ), 17,000 Page-Yield
$341.25
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 17,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Enterprise M607DN, M607N, M608DN, M608N, M608X, M609DN, M609X; LaserJet Enterprise Flow MFP M631H, M632Z, M633Z; LaserJet Enterprise MFP M631DN, M631Z, M632FHT, M632H, M633FH; LaserJet Managed E60055DN, E60065DN, E60065X, E60075DN, E60075X, E60165DN; LaserJet Managed Flow MFP E62565H, E62565Z, E62575Z; LaserJet Managed MFP E62555DN, E62565HS |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 37A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 17,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 85% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CF237A(J) |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 85% |
| Yield Type: | Extended Yield |
Additional information
| Weight | 4.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 9.44 in |

Reviews
There are no reviews yet.