0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 147A (W1470AJ), 13,000 Page-Yield
$303.64
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 13,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Enterprise M610DN, M611DN, M611X, M612DN, M612X; LaserJet Enterprise MFP M634Z, M635FHT, M635H, M636FH; Flow MFP M634H, M635Z, M636Z |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 147A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 13,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 70% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | W1470A(J) |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 70% |
Additional information
| Weight | 4.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 9.44 in |

Reviews
There are no reviews yet.