0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 39A (Q1339A), 18,000 Page-Yield
$356.03
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance—guaranteed. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 18,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified; ISO 14001 Certified; RoHS Compliant |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet 4300 Series |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 39A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 18,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | Q1339A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 7.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.19 × 8.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.