0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 51A (Q7551A), 6,500 Page-Yield
$192.49
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance-guaranteed. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 6,500; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet M3027 MFP, M3027X, M3035 MFP, M3035XS, P3005, P3005D, P3005DN, P3005N, P3005X |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 51A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 6,500 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | Q7551A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 2.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.44 × 5.63 in |

Reviews
There are no reviews yet.