0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 80A (CF280A), 2,700 Page-Yield
$126.80
Innovera remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance-guaranteed. Device Types: Multifunction Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 2,700; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Multifunction Laser Printer |
| For Use With: | HP LaserJet Pro 400 M401, M401dn, M401dw; LaserJet Pro 400 MFP M425dn, M425dw |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 80A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 2,700 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CF280A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 2.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 4.70 in |

Reviews
There are no reviews yet.