0
Remanufactured Black Toner, Replacement for E360H21A, 9,000 Page-Yield
$270.99
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance—guaranteed. Device Types: Multifunction Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 9,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Multifunction Laser Printer |
| For Use With: | Lexmark™ E360d, E360dn, E460dn, E460dw, E462dtn, X463de, X464de, X466de, X466dte, X466dwe |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 9,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | E360H21A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 2.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 7.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.