0
Remanufactured Black Toner, Replacement for T650H21A, 25,000 Page-Yield
$586.06
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance—guaranteed. Device Types: Multifunction Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 25,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Multifunction Laser Printer |
| For Use With: | Lexmark™ T650dn, T650dtn, T650n, T652dn, T652dtn, T652n, T654dn, T654dtn, T654n, T656dne, X651de, X652de, X654de, X656de, X656dte, X658de, X658dfe, X658dme, X658dte, X658dtfe, X658dtme |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 25,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | T650H21A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 5.95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.63 × 8.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.