0
Roasted Salted Almonds, 1.5 oz Tube, 12 Tubes/Carton
$63.85
Sensible snacking is important to leading a happy, healthy life, and it is important to ensure your coworkers have healthy options on hand to satisfy there cravings at work. Fill your office vending machines, and the break room, with Blue Diamond Roasted Salted Almonds. A great alternative to chips, pretzels, and cookies, your coworkers will thank you when they reach for a pack of almonds over the alternative. Food Type: Nuts; Flavor: Roasted Salted Almonds; Capacity (Weight): 1.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000735
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Candy, Gum & Mints, Coffee and Tea Filters, Condiments, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Snacks, Tea
Brand: Blue Diamond®
| Capacity (Weight): | 1.5 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts; Kosher Certified |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Roasted Salted Almonds |
| Food Type: | Nuts |
| Global Product Type: | Nuts |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.62 × 4.20 in |
Be the first to review “Roasted Salted Almonds, 1.5 oz Tube, 12 Tubes/Carton” Cancel reply
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.