0
Round Aluminum Container, 37 oz, 8″ Diameter, Silver, 500/Carton
$452.67
Temperature-adaptable containers accommodate a wide variety of menu items. Sturdy aluminum may be used for storing, serving, carryout and oven reheating. Easy to clean for reuse. Food Container Type: Base; Material(s): Aluminum; Material Type: Aluminum; Interior Volume Capacity: 37 oz.
100 in stock
| Color(s): | Silver |
|---|---|
| Diameter: | 8" |
| Food Container Type: | Base |
| Global Product Type: | Takeout Food Containers |
| Hinged Lid (Yes/No): | No |
| Interior Volume Capacity: | 37 oz |
| Material(s): | Aluminum |
| Material Type: | Aluminum |
| Number of Compartments: | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vented (Yes/No): | No |
Additional information
| Weight | 14.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.74 × 2.15 in |

Reviews
There are no reviews yet.