0
Safety Strap Kit with Hardware for Baby-Changing Station, 3 x 7, Black
$28.83
Ensure the safety and comfort of little ones with this genuine replacement Safety Strap Kit for your Rubbermaid Commercial Baby Changing Station. This essential kit provides a secure hold and peace-of-mind while changing diapers, promoting a positive experience for both parents and babies. Size (W x L): 3″ x 7″; Material(s): Nylon; Plastic; Color(s): Black; For Use With: Rubbermaid Commercial FG781800PLAT, FG781888PLAT.
100 in stock
SKU: SGSFG7818L20000
Categories: Baby Care, Baby Changing Stations, Building & MRO Supplies, Cart Accessories, Carts & Stands, Casters, Casters & Wheels, Facility Maintenance, First Aid & Health Supplies, Furniture, Janitorial & Facilities, Materials Handling & Storage, Personal Care, Safety & Industrial, Traffic & Flood Barriers, Trucks, Carts & Dollies
Brand: Rubbermaid® Commercial
| Color(s): | Black |
|---|---|
| For Use With: | Rubbermaid Commercial FG781800PLAT, FG781888PLAT |
| Global Product Type: | Baby Changing Station Safety Straps |
| Material(s): | Nylon; Plastic |
| Package Includes: | (2) Push Caps; (2) Screws; (2) Washers |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size (W x L): | 3" x 7" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.50 × 3.00 in |
Be the first to review “Safety Strap Kit with Hardware for Baby-Changing Station, 3 x 7, Black” Cancel reply
Related products
-
Premium Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 1″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 50/Box
$16.80 Add to cart -
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, Weekly, 3.38 x 9, 200/Pack
$18.13 Add to cart -
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, 3.38 x 9, 200/Pack
$17.66 Add to cart -
Multi-Part Guest Check Unit Sets, Two-Part Carbonless, 4.25 x 6.75, 250 Forms Total
$33.04 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.